700P2100 - SUPER CUSHION Screwdriver
700P2100 - SUPER CUSHION Screwdriver
SKU: SKU: 700P2100
Regular price
Now $1,099.00
Regular price
BEFORE
Sale price
Now $1,099.00
Unit price
per
IN STOCK
Shipping Available
Free shipping on orders above $1000.* Only on standard purchases of cables and wires.
Couldn't load pickup availability

Product Information
*Data provided on this page is subject to change based on different manufacturers' variances
** Images are for display purposes only refer to Product Technical Details for accurate information on the product.
In the case the material only comes in a predetermined color or doesn’t come with any color
Description:
Elastic grip assures reliable tightening Super Cushion grip fits your hand perfectly Anti-corrosion black chrome plated blade.
Features and Benefits:
•Elastic grip assures reliable tightening.
•Super Cushion grip fits your hand perfectly.
•Anti-corrosion black chrome plated blade.
Specifications:
| Code | 125216 |
| Model No. | 700P2100 |
| Tip Size | PH2 |
| Shank length | 100 mm |
| Shank diameter | 6.4 mm |
| Grip diameter | 32 mm |
| Overall Length | 215 mm |
| Inner Ctn. | 6 |
| Outer Ctn. | 120 |
Reviews